A čo takto zrušiť dôchodkový vek ???

Autor: Marko Havaš | 1.5.2011 o 12:02 | (upravené 30.1.2013 o 20:23) Karma článku: 10,88 | Prečítané:  1643x

V tento krásny májový deň, oslavujúci tradície pracujúceho ľudu a koketný vzťah medzi socializmom a kapitalizmom, vám chcem predstaviť svoj model fungovania nášho štátu a tie najvhodnejšie riešenia pre mladú, strednú aj staršiu generáciu.

 

Ku mladej generácii, ktorej som hrdým zástupcom, môžem povedať len jedno: sme tu na to, aby sme sa na 50 rokov zadĺžili pri kúpe malého, hnusného bytu v akejsi prašivej panelovej ri*i, kde sa síce nedá zaparkovať, no nechýba kompletná občianska vybavenosť vrátane nechtového štúdia či dílera drog. V rámci ekonomické potravového ,,reťazca" slúžime ako dojné kravy pre banky (ak nechcete priviesť do hrobu rodičov, ktorí vám už dlhé roky dávajú JASNE NAJAVO, že by ste sa mali osamostatniť a prestať im vyžierať rodinný rozpočet), poisťovne (superultramegaextrahypergiga výhodné povinné, životné a iné poistenia) a developerov (ale  áno, namiesto garsónky umakartovej si mladí ľudia oveľa radšej kúpia garsónku v novostavbe, ktorá sa vyznačuje tým, že je od tej umakartovej 10-krát drahšia a je zatečená)

Celý svoj krátky život počúvam len samé ponosy na to, aký je náš sociálny systém zlý, preťažený, a netransparentný. Platíte dane, poctivo makáte desiatky rokov, a ako satisfakciu dostanete akurát tak prídavky na deti, ktoré neustále revú, (batoľatá) nadávajú (puberťáci) a treba ich kŕmiť (oboje). Upadáte do stereotypu. Žijete od výplaty do výplaty.... a jedného dňa si uvedomíte, že vás nenávidí manželka (lebo ste plešatý, škaredý a slabý v posteli), že vás nenávidí šéf (pretože ste starý, slabý a neperspektívny), že vás nenávidia vaše deti (lebo ste nudný, ničomu nerozumiete a v záujme ich zdravého duševného vývinu ich nechcete pustiť na Rytmusov koncert), a dokonca vás nenávidí aj pán farár (lebo nemienite hájiť záujem Boží a platiť mu (farárovi) novú strechu). A aby toho nebolo málo, opustí vás milenka (pretože ste plešatý, smrdíte a nemienite jej kúpiť (ďalšie) auto) a postupne aj zdravý rozum (pretože konzumujete rafinovaný cukor a pravidelne pozeráte Šeherezádu). Je toto naozaj to, čo sme chceli a čo sme si tak namáhavo a s pomocou tajných služieb vyštrngali v novembri '89 ???

Zásadným problémom nášho sociálneho systému je neustále zvyšovanie sa hranice veku odchodu do dôchodku. V súčasnosti si musíte najprv odpracovať (nakradnúť, odsedieť) desiatky rokov, a ak sa vôbec toho vytúženého dňa dočkáte, ste buď úplne vyčerpaný, chromý alebo rovno mŕtvy. Niet divu, že takýto stav ľudom prekáža. Veď ako mŕtvy človek si dôchodok neužijete, ako chromý si užijete akurát naše špičkové zdravotníctvo plné úplatkov a dekubitov, a ako človek vyčerpaný si užijete prácu v záhradke, drzé vnúčence a argentínske/španielske/rumunské/turecké telenovely (áno, myslím na teba, Šeherezáda). Väčšieho vzrušenia sa môžu dočkať len osoby staršie ako 100 rokov, ktoré dostanú gratuláciu od prezidenta.

V odstavcoch vyššie som vám predstavil najpálčivejšie problémy našej spoločnosti. Zdá sa, že v tomto skazenom, korupciou presiaknutom svete bez štipky nádeje nám ostáva jediné. Hodiť si mašľu. Teda, tento nepremyslený krok by urobila drvivá väčšina hlupákov, ktorí vôbec nemyslia na dôsledky svojho konania. Inteligentná menšina by si najskôr poistila svoj život na peknú sumičku, a až potom by odvisla. Existuje však aj iné, menej bolestivé a absolútne politicky, rasovo aj ľudsky korektné riešenie :

 

 

ZRUŠME DOCHODKOVÝ VEK !!!!


 

Áno, možno ste teraz šokovaní, a radšej ste článok zavreli, pustili ste si Šeherezádu alebo si odbehli na malú potrebu.... Každopádne, niet lepšieho riešenia, veď si to len skúste predstaviť.... Namiesto toho, aby ste každé ráno vstávali do roboty s reptaním, že si musíte odmakať ešte minimálne ďalších 20 rokov len preto, aby ste sa potom stali nepotrebnou bagážou na pleciach štátu, budete každé ráno vstávať do roboty s tým, že budete makať dovtedy, kým vás jedného dňa neklepne. Nie je to skvelá predstava ???? Navyše, toto nie je ani zďaleka jediné pozitívum. Sociálny systém by sa odľahčil o milióny eur, ktoré by sa v rámci kolektívneho rozkrádania mohli rozdeliť medzi ostatné rezorty. Sused z tretieho by vám už nezávidel váš vysoký dôchodok, ktorý ste si ako húževnatý Štbák vyslúžili. Zbytočnými by sa stali nepopulárne domovy dôchodcov, ktoré by sa mohli pretransformovať na pracovné tábory. Vznikla by obrovská pracovná sila zložená z tisícok bývalých dôchodcov. Pravdepodobne by sa vytvorili nové miesta pre hrobárov a podomových predajcov. Šeherezáda by prišla o drvivú väčšinu divákov a zrejme by jej vysielací čas preložili na takú dobu, kedy aj čerti spia.

 

Ako vidíte, keď sa chce, aj motyka vystrelí a každý, aj ten najzásadnejší problém, má svoje riešenie.... Treba len trochu snahy, nadhľadu a odvahy vyskúšať nové postupy a princípy riadenia našeho štátu. Teraz mi už len ostáva nájsť dostatok priaznivcov mojej metódy, a, človek nikdy nevie, možno sa o 3 roky uvidíme v parlamente. Keď sa už na Slovensku môže experimentovať s nástenkami, vláčikmi, teplým vzduchom či ľudskou dôstojnosťou, prečo nie aj s dôchodkovým ,,systémom" ???

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španieli zastavili druhý útok, zabili päť útočníkov s výbušninami

Teroristi sa pokúsili o útok v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.


Už ste čítali?