Hnedé, červené a modré nebo

Autor: Marko Havaš | 8.5.2011 o 17:05 | (upravené 8.5.2011 o 19:06) Karma článku: 3,47 | Prečítané:  698x

Pred 66 rokmi sa skončila jedna z najhorších etáp v období ľudstva. Žiaľ, ťaživé hnedé mračná nad Európou sa rozplynuli len preto, aby nás v momente obkolesili na ďalšie desaťročia mračná červené... Čo vôbec bolo skutočnou príčinou druhej svetovej vojny a úspechu hitlerovskej ideológie, ktorá bola nasledovaná nemenej úspešnými červenými hviezdami ???

Nech si porovnáme ktoréhokoľvek sociopata, diktátora alebo despotu s bielymi goliermi našej, ,,civilizovanej" demokracie západného typu, nájdeme odstrašujúce množstvo podobností, či už ide o ,,ľudový pôvod", vyvolávanie nenávisti a strachu či využívanie zlej hospodárskej, náboženskej či akejkoľvek inej, pre ľud neprístojnej situácie (a ak náhodou v krajine panuje spravodlivosť a prosperita (vtip), nie je nič jednoduchšie než zlú situáciu vytvoriť)

 

Slepé nasledovanie a hluché počúvanie vodcov je zakódované v našich génoch a je mnohokrát smutne potvrdené našou históriou... Kto z vás má rád tých nedokonalých hrdinov, ktorí prinášajú síce systémové, no bolestivé riešenia, a správajú sa v súlade s morálkou a slušnými mravmi ??? Ľudia vždy uprednostňovali silné, arogantné typy s vodcovskými schopnosťami a nulovým pudom sebazáchovy. Niekto by ich nazval ,,hviezdami z ľudu"... Inteligentní ľudia s vyvinutým zmyslom pre spravodlivosť (hoci tento pojem je VEĽMI relatívny) sú už od útleho veku zadupávaní pod zem a postupne, často násilne pretváraní na ideál dospelého človeka, ktorý má tvrdé lakte a vie sa ,,obracať". Tento nebezpečný trend, keď sa pod vplyvom okolia stávajú z obyčajných ľudí vraždiace monštrá, môžeme sledovať ako v malom, tak aj vo svetovom meradle. Títo jedinci sa pod neustálym tlakom môžu v určitom momente zlomiť, a niet horšej kombinácie, než akou je inteligentný vodca a masy túžiace po pomste... Výsledok je vždy rovnaký, stačí si dosadiť premenné (ideológia, náboženstvo, cieľ diktatúry)

 

A čo nenávisť, po láske druhá najprirodzenejšia vlastnosť ľudí??? Znalosti jej využitia patria do výbavy každého dobrého diktátora... Ťažko by sme hľadali človeka, ktorý má všetkých rád a je nápomocný aj vtedy, keď by mohlo byť ohrozené jeho pohodlie/život/zamestnanie (tzv. skupinová paranoja).  Pritom vôbec nie je podstatné, či ide o nenávisť na základe predsudkov, alebo reálnych skúseností. Pomocou vhodnej manipulácie dostanete ľud presne tam, kde ho potrebujete mať. A je úplne jedno, či rozdúchavate nenávisť voči etnikám (rasizmus nového typu), národom (rasizmus starého typu, no aktuálny je aj dnes), náboženstvám (križiacke výpravy či pálenie Koránu, cesty sú rôzne, nenávisť rovnaká) či zdravému rozumu (v minulosti vplyv cirkvi, dnes skôr ,,nezávislých" médií).

 

Pokiaľ teda bažíte po moci, neváhajte a vycestujte do nejakej tej rozvojovej krajiny, ktorá je plná podvyživených, na smrť vyčerpaných ľudí túžiacich po kúsku chleba... Pokiaľ ho dostanú, a pribalíte im k nemu aj hry (vyvraždenie určitej minority, výstavba nových športových centier, dotácie na vysielanie Šeherezády...), budú vás slepo milovať. Zatiaľ čo u nás je situácia aspoň naoko stabilizovaná (momentálne má nad nami moc modrá farba, ktorá si myslí, že nám môže v rámci svojho green programu diktovať, aké žiarovky máme používať a koľko kusov patnásťcentimetrovej zeleniny môžeme zjesť, aby sme ešte neboli považovaní za homosexuálov), v krajinách ,,tretieho sveta" je pre diktátorov cesta na vrchol dláždená  zlatom (ropou).   

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španieli zastavili druhý útok, zabili päť útočníkov s výbušninami

Teroristi sa pokúsili o útok v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.


Už ste čítali?